Sıfır Atık Birimi

Son Güncelleme:
26/03/2024 - 10:30

SIFIR ATIK YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAYICILARI EĞİTİMİ

(30.11.2023)

 

Sıfır Atık Birimince Üniversitemiz Spor Müdürlüğü ve Havuz Müdürlüğü personeline, 30 Kasım 2023 tarihinde Sıfır Atık Yönetim Sistemi Uygulayıcıları Eğitimi verilmiştir. Eğitim ODTÜ Kültür Kongre Merkezi - F Salonunda gerçekleştirilmiştir.

Eğitim ile Üniversitemiz Sıfır Atık Yönetim Sistemi (SAYS) uygulayıcıları için farkındalık yaratarak, sıfır atık uygulamalarının daha etkin olması amaçlanmıştır.

 

2023 YILI ÖĞRENCİ ORYANTASYON PROGRAMI EĞİTİMİ

(29.09.2023)

 

2023 Yılı Öğrenci Oryantasyon Programı kapsamında Üniversitemize yeni gelen öğrencilerimize sıfır atık konusunda genel bilgi vermek ve yerleşkemizde kurduğumuz Sıfır Atık Yönetim Sistemi uygulamaları hakkında bilgilendirme yapmak için eğitim verilmiştir.

Öğrenciler çeşitli sayılarda gruplar halinde eğitime katılmıştır. Her gruba ayrı ayrı eğitim verilmiş olup, eğitim yaklaşık 2000 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

 

2022 YILI ÖĞRENCİ ORYANTASYON PROGRAMI EĞİTİMİ

(30.09.2022)

 

2022 Yılı Öğrenci Oryantasyon Programı kapsamında Üniversitemize yeni gelen öğrencilerimize sıfır atık konusunda genel bilgi vermek ve yerleşkemizde kurduğumuz Sıfır Atık Yönetim Sistemi uygulamaları hakkında bilgilendirme yapmak için eğitim verilmiştir.

 Öğrenciler çeşitli sayılarda gruplar halinde eğitime katılmıştır. Her gruba ayrı ayrı eğitim verilmiş olup, eğitim yaklaşık 2000 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

 

2022 Yılı Öğrenci Oryantasyon Programı Eğitimi Videosu

 

 

SIFIR ATIK İÇİN BİR ADIM: ODTÜ KAMPÜSÜNDE GERİ DÖNÜŞÜM DAVRANIŞI MODELLERİ SEMİNERİ

(01.07.2022)

 

“Sıfır Atık Projesi” kapsamında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde başlatılan atık yönetim sistemi uygulamalarına ve üniversite kampüsünde yaşayanların (akademik ve idari personel, öğrenciler) atık önleme hedefleri kapsamındaki geri dönüşüm davranış eğilimlerini belirlenmesine destek olmayı amaçlayan “Sıfır Atık İçin Bir Adım: ODTÜ Kampüsünde Geri Dönüşüm Davranışı Modelleri” başlıklı bir BAP Projesi yürütülmektedir.

Proje kapsamında 1 Temmuz 2022 tarihinde 10.00-12.30 saatleri arasında “Sonuç ve Değerlendirme Semineri” gerçekleştirilmiştir.

 

Sıfır Atık İçin Bir Adım: ODTÜ Kampüsünde Geri Dönüşüm Davranışı Modelleri Semineri Videosu

 

 

SIFIR ATIK YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAYICILARI EĞİTİMİ

(06.04.2022-07.04.2022)

 

Sıfır Atık Birimince Üniversitemiz Yurtlar Müdürlüğü personeline, 6-7 Nisan 2022 tarihlerinde Sıfır Atık Yönetim Sistemi Uygulayıcıları Eğitimi verilmiştir. Eğitim ODTÜ Kültür Kongre Merkezi - A Salonunda gerçekleştirilmiştir.

 

Eğitim ile Üniversitemiz Sıfır Atık Yönetim Sistemi (SAYS) uygulayıcıları için farkındalık yaratarak, sıfır atık uygulamalarının daha etkin olması amaçlanmıştır.

 

Sıfır Atık Yönetim Sistemi Uygulayıcıları Eğitimi Videosu

 

 

OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLAR İÇİN SIFIR ATIK EĞİTİMİ

(01.12.2021)

 

Sıfır Atık Birimince Üniversitemiz Yuva ve Anaokulu Müdürlüğü öğrencilerine 1 Aralık 2021 tarihli Okul Öncesi Çocuklar İçin Sıfır Atık Eğitimi verilmiştir. 

 

Atıkları tanıma, ayrı toplama, atık azaltmanın yolları,  atık değerlendirme, hayatımızın her alanında tüketime yönelik alışkanlıklarımızı gözden geçirme konularında bilinçlendirmeyi amaçlayan bir eğitim gerçekleştirilmiştir.

 

SIFIR ATIK PROJESİ FARKINDALIK EĞİTİMİ

(03.03.2020)

 

Üniversitemizde Sıfır Atık Yönetim Sistemini (SAYS)  kurarak Temel Sıfır Atık Belgesi almak amacıyla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Çevre İzinleri Şube Md. V. Sayın Ebru Dilber ÇUFADAR tarafından Başkanlığımız personeli ile İç Hizmetler Müdürlüğü personeline Sıfır Atık Projesi Farkındalık eğitimi gerçekleştirilmiştir. 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen eğitimde Sıfır Atık Projesinin önemi,  atık türleri, SAYS’ın aşamaları, belge başvuru şartları gibi konulara değinilmiştir. 

 

Sıfır Atık Projesi Farkındalık Eğitimi Videosu